Aktualitet

A do ulen pensionet dhe pagat? Çfarë thotë Erion Braçe

Një nga idetë që u hodh në lidhje me daljen nga kriza ekonomike që ka shkaktuar në vend COVID-19, ishte rishikimi i pensioneve dhe pagave të punonjësve të administratës.

Erion Brace, zv.kryeministri i vendit, ka pranuar në A2 se ky propozim nuk ka ardhur nga qeveria dhe se nuk ka asgjë konkrete.“Nuk jam dakord me propozimin. Nuk ka asnjë iniciativë të qeverisë për të prekur pagat e sektorit publik dhe për të ulur pensionet suplementare”, theksoi Brace

“Unë mendoj se buxheti i shtetit ka akoma rezerva në shpenzime, duhet ta administrojë akoma më mirë dhe akoma me më shumë përgjegjësi shpenzimet operative”, shtoi zv/kryeministri .

Huazuar nga http://www.albeu.com

Admini

Administrator i shumë faqeve por qe i perkushtohem me shume eshtë "Ketu mblidhen Dibranet" në fb dhe instagram. Fotograf i lirë ...! Bloger

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close
%d bloggers like this: